BESA TIME®

GERÇEK HABERİN SİTESİ

  IRAK VE SURİYE'DE TERÖR KURUTULUNCAYA KADAR OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK

  Kategori: MANŞETLER / HABERLER / SİYASİ&EKONOMİ / BÖLGE / DÜNYA / ANALIZLER / RAPORLAR / DUYURLAR Tarih: 14-01-2024, 18:05
  IRAK VE SURİYE'DE TERÖR KURUTULUNCAYA KADAR OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK


  IRAK VE SURİYE'DE TERÖR KURUTULUNCAYA KADAR OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK

  Pençe- Kilit harekat bölgesinde çıkan çatışmada hayatını kaybeden 9 askerin cenazeleri toprağa verilirken, İstanbul Dolmabahçe'de yapılan güvenlik toplantısı sona erdi.

  İletişim Başkanlığı'nın X hesabından yapılan açıklamada toplantıda, "terörle mücadele stratejilerinin bütünlüklü olarak değerlendirildiği" dünkü saldırıdan sonra, "terörle mücadele bağlamında atılan ve atılacak adımların ele alındığı" vurgulandı.

  Saldırı sonrasındaki operasyonlarda "Irak’ın kuzeyinde 36, Suriye’nin kuzeyinde 9 olmak üzere toplam 45 terörist etkisiz hale getirildi" denirken, mücadelenin "son terörist etkisiz hale getirilinceye, Irak ve Suriye’deki terör bataklıkları tamamen kurutuluncaya kadar devam edeceği" vurgulandı.

  Açıklamada ayrıca "Türkiye, hangi bahaneyle ve sebeple olursa olsun güney sınırları boyunca bir 'teröristan' kurulmasına kesinlikle izin vermeyecektir" denildi.

  Açıklamada "Meşru müdafaa hakkımız ve ikili anlaşmalar çerçevesinde, nerede bir terör tehdidi, kampı, sığınağı, oluşumu veya kümelenmesi varsa arkasında kim olduğuna bakmadan, kalıcı olarak imha etmek temel önceliğimizdir" de denildi.

  .
  IRAK VE SURİYE'DE TERÖR KURUTULUNCAYA KADAR OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK
  .

  Özgür Özel: Attığınız imzalar şehitlere engel oldu mu?

  Bu arada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, iktidara tepki gösterdi.

  "İktidarın uyarıları dinlemek yerine, ezberlerini tekrar etmeye devam ettiğini" söyleyen CHP Genel Başkanı, AKP, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin, yine Pençe-Kilit bölgesinde 12 askerin hayatını kaybetmesinin ardından yayımladığı kınama bildirisini hatırlattı.

  Özel "O gün imza attınız, CHP'ye terör örgütünü koruyormuş muamelesi yapacak kadar hadsizleştiniz. Yandaşlarınızı sosyal medyada, hatta kutsal ibadethanede üzerimize saldınız. Peki şimdi ne oldu? O gün atılan imzalar dün akşamki şehitlere engel oldu mu?" diye konuştu.

  Özel ayrıca, "Biz evlatlarımızın kanı yerde kalmasın demek yerine kanları akmasın diyoruz. Konforlu kaloriflerli evlerinden tweet atmakla olmuyor. -14 derecede can veriyor o çocuklar" ifadelerini kullandı.

  Cenazeler toprağa verildi
  Bu arada, Pençe-Kilit harekat bölgesinde dün üs bölgesine sızmaya çalışan PKK militanlarıyla çıkan çatışmada hayatını kaybeden, Piyade Üsteğmen Gökhan Delen (32), Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu (30), Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayin (27), Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün (28), Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur (23), Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez (27), İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin (27), Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir, İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar (22) için Şırnak’ta 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

  Piyade Üsteğmen Gökhan Delen'in cenazesi Aksaray'a, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi Giresun’a, Uzman Çavuş Serkan Sayın'ın cenazesi Adıyaman'a, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün’ün cenazesi Gaziantep'e, Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur'un cenazesi Niğde'ye, İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in cenazesi Eskişehir’e, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez’in cenazeleri Kahramanmaraş’a, İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar'ın cenazesi Ordu'ya gönderilmek üzere Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'na götürüldü.

  .
  IRAK VE SURİYE'DE TERÖR KURUTULUNCAYA KADAR OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK
  .

  Daha sonra cenazeler, memleketlerinde düzenlenen törenlerle toprağa verildi.

  'Provokatif paylaşım' soruşturması
  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da "Pençe Kilit Harekât bölgesinde Şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimize yönelik sosyal medya üzerinden provokatif amaçlı olarak Bölücü Terör Örgütünü (BTÖ) öven, propagandasını yapan ve yanıltıcı bilgiyi alenen yayan şu ana kadar 110 hesap yöneticisi ve kullanıcısı şüpheli tespit edildi" dedi.

  Yerlikaya, 95 şüphelinin yurt dışında olduğunun belirlendiğini ve haklarında adli işlemlerin başlatıldığını bildirdi.

  Bakan Yerlikaya 15 şüphelinin altısının yakalandığını, dokuz kişiyle ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirtti.

  Aday tanıtım toplantıları ve Tandoğan mitingi iptal
  AKP, CHP ve İYİ Parti hafta sonu yapmayı planladıkları aday tanıtım toplantılarını iptal etme kararı aldı.

  AKP Sözcüsü Ömer Çelik, kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alındığını belirtti.

  CHP, Manisa'da yapılması planlanan aday tanıtım toplantılarını iptal etti. Ankara’ya dönen CHP Genel Başkanı Özel, CHP Merkez Yönetim Kurulu'nu olağanüstü toplayacak.

  Özel de "Son dönemde gelen şehit haberleriyle millet olarak yüreğimiz yanmaya devam ediyor" dedi ve sosyal medya hesabında başsağlığı mesajı yayımladı.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel ayrıca, yarın Tandoğan'da düzenlemeyi planladıkları ve bütün muhalefet partilerini davet ettikleri 'Anayasaya Saygı Mitingini' iptal ettiklerini duyurdu.

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 13, 14 ve 15 Ocak'ta oynanacak tüm maçlarda takımların sahaya siyah kol bantlarıyla çıkacağını ve maçlardan önce de bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı. BBC Türkçe

  IRAK VE SURİYE'DE TERÖR KURUTULUNCAYA KADAR OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK

  AVRUPALI SOSYALİSTLER PARTİSİ, MİLLET İTTİFAKI’NIN CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK

  AVRUPALI SOSYALİSTLER PARTİSİ, MİLLET İTTİFAKI’NIN CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK PES: ÜYE PARTİMİZ CHP’NİN LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINI GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DESTEKLİYORUZ CHP AB Temsilciliği Başkanı...

  AB-BATI BALKANLAR ZİRVESİ TİRAN DEKLARASYONU, 6 ARALIK 2022

  AB-BATI BALKANLAR ZİRVESİ TİRAN DEKLARASYONU, 6 ARALIK 2022...

  ERDOĞAN VE TÜRKİYE: ARNAVUTLARI SEMALARDA DA GURURLANDIRDI

  ERDOĞAN VE TÜRKİYE: ARNAVUTLARI SEMALARDA DA GURURLANDIRDI Sokol Brahaj 15 Eylül 2018 Izmir...

  Skandal: Trump, Damadını Danışmanlığa Atadı

  ABD'nin müstakbel başkanı Donald Trump, damadı Jared Kushner'i üst düzey danışmanlık görevine atadı. Trump'ın kızı Ivanka'nın eşi olan Kushner, Ortadoğu ve ticaret politikaları alanında danışmanlık yapacak....

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

image
image
image
image
BESA TIME ►2002’DEN BERİ©◄

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları BesaTime©'e aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
İletişim: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
HAKKIMIZDA►
1-BESATIME: Özgür Basının, Farklı Düşüncenin ve Basının Etik ve İlkelerine Saygılı internet Portalı’DIR. 2-BESATIME: Strateji, Ekonomi, Sosyal, Siyasal, Diplomatik, Kültürel, Sanat, Sportif ve İnsanı İlgilendiren her Alanda; DOĞRU, GERÇEK VE TARAFSIZ Haberi, Bilgiyi, Analizi, Araştırmayı ve Raporu İLGİLENENLERE DOĞRUDAN İLETMEK AMACINDADIR. 3-BESATIME: BAĞIMSIZDIR, hiçbir Örgüt, Parti ya da Siyasi Hareket ile bağlantısı yoktur. Finansını Yalnız Kurucuları Tarafından Sağlar. 4-BESATIME: Enformasyon ve basın alanında Türkçe, Arnavutça ve İngilizce dillerinde faaliyet gösterir. “Besa Strategy Düşünce Kuruluşu [2002]”nun devamıdır. Genelinde Dünya, Avrupa Birliği ve Balkanlar kapsamında faaliyet göstermektedir. Özelinde ise bölgedeki Arnavutları ile Türkiye’yi ilgilendiren konularda yoğunluk gösterir. 5-BESATIME: Portal'da yayımlanan her yazı, düşüncelerimizle uyumlu olmayabilir, bu nedenden dolayı portal’da yayımlanan yazılar için sorumluluk sadece yazara aittir. 6-BESATIME: Aynı zamanda “TÜRKİYE ARNAVUT DİASPORA VE LOBİSİ”nin resmi yayın yaptığı tek portaldır. 7-Genel Yayın Yönetmeni: Sokol Brahaj◄

Tasarım: Shaban ILIRI, Türkçe Tercüme Can ARNAVUT - İletişim: shabaniliri35@gmail.com'