BESA TIME®

GERÇEK HABERİN SİTESİ

  Kosova lideri, Haradinaj için ABD Fransa'ya seslendi

  Kategori: MANŞETLER Tarih: 11-01-2017, 19:36
  Kosova lideri, Haradinaj için ABD Fransa'ya seslendi

  ABD'ye resmi ziyaret için giden Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, ABD Kongresi’nin ünlü üyelerinden bir olan Eliot Engel ile bir araya geldi.

  Kosova Cumhurbaşkanı Thaçi ve ABD Kongre üyesi Eliot Engel, AAK lideri Ramush Haradinaj’ın Fransa’da tutuklanmasıyla ilgili bir ortak açıklama da yayımladı.


  Cumhurbaşkanı Thaçi ve ABD Kongre üyesi Engel’in ortak açıklamalarında şu ifadeler yer alıyor:

  “Ramush Haradinaj’ın tutuklanmasına yol açan Sırbistan’ın INTERPOL’ün ‘Kırmızı Duyuru’sunu suistimal etmesi, skandaldır.

  Olayı tekrar sürece dahil etmesi ve Haradinaj’ı bir an evvel Kosova’ya göndermesi için Fransa’ya çağrıda bulunuyoruz.

  Birleşik Devletler ve Avrupa Birliği, INTERPOL-ü suiistimal ettiğinden dolayı Sırbistan’ı sorumlu tutmalıdırlar.

  Sırbistan’ın AB üyeliği, Sırbistan’ın Kosova ile ilişkilerini normalleştirme yükümlülüğünü yerine getirmeye kadar durdurulmalıdır.

  Birleşik Devletler aynıca, Sırbistan’ın yapıcı yola dönmemesi halinde ikili ilişkilerin zarar göreceğine dair Belgrat’ı uyarmalıdır.

  Kosova lideri, Haradinaj için ABD Fransa'ya seslendi  BesaTime.com

  İngiltere AB çalışanları için, Bin sterlin talep edecek

  İngiltere, AB çalışanları için Bin sterlin talep etmeye hazırlanıyor....

  Yükselişini sürdüren Dolar ve Euro tarihi zirveyi gördü

  Yükselişini sürdüren dolar/TL, 3,90'ı aşarak tarihi zirveyi gördü. Euro da 4,10'u geçerek rekorunu yeniledi....

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu Güncelleimage
image
image
image
BESA TIME ►2002’DEN BERİ©◄

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları BesaTime©'e aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
İletişim: www.BesaTime.com | besatimenews@gmail.com |
HAKKIMIZDA►
1-BESATIME: Özgür Basının, Farklı Düşüncenin ve Basının Etik ve İlkelerine Saygılı internet Portalı’DIR. 2-BESATIME: Strateji, Ekonomi, Sosyal, Siyasal, Diplomatik, Kültürel, Sanat, Sportif ve İnsanı İlgilendiren her Alanda; DOĞRU, GERÇEK VE TARAFSIZ Haberi, Bilgiyi, Analizi, Araştırmayı ve Raporu İLGİLENENLERE DOĞRUDAN İLETMEK AMACINDADIR. 3-BESATIME: BAĞIMSIZDIR, hiçbir Örgüt, Parti ya da Siyasi Hareket ile bağlantısı yoktur. Finansını Yalnız Kurucuları Tarafından Sağlar. 4-BESATIME: Enformasyon ve basın alanında Türkçe, Arnavutça ve İngilizce dillerinde faaliyet gösterir. “Besa Strategy Düşünce Kuruluşu [2002]”nun devamıdır. Genelinde Dünya, Avrupa Birliği ve Balkanlar kapsamında faaliyet göstermektedir. Özelinde ise bölgedeki Arnavutları ile Türkiye’yi ilgilendiren konularda yoğunluk gösterir. 5-BESATIME: Portal'da yayımlanan her yazı, düşüncelerimizle uyumlu olmayabilir, bu nedenden dolayı portal’da yayımlanan yazılar için sorumluluk sadece yazara aittir. 6-BESATIME: Aynı zamanda “TÜRKİYE ARNAVUT DİASPORA VE LOBİSİ”nin resmi yayın yaptığı tek portaldır. 7-Genel Yayın Yönetmeni: Sokol Brahaj◄

Tasarım: Shaban ILIRI, Türkçe Tercüme Can ARNAVUT - İletişim: shabaniliri35@gmail.com'