BESA TIME®

GERÇEK HABERİN SİTESİ

  BİNALİ YILDIRIM SEÇİM MEYDANLARINDA ARNAVUT SÖZÜ VERDİ: “BESA BES”

  Kategori: MANŞETLER / HABERLER / SİYASİ&EKONOMİ / BÖLGE Tarih: 28-03-2019, 16:52
  BİNALİ YILDIRIM SEÇİM MEYDANLARINDA ARNAVUT SÖZÜ VERDİ: “BESA BES”


  BİNALİ YILDIRIM SEÇİM MEYDANLARINDA ARNAVUT SÖZÜ VERDİ: “BESA BESE”
  Sokol Brahaj
  İstanbul

  Ak Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali YILDIRIM seçim çalışmaları vesilesiyle çoğunluğu Arnavutlardan oluşan Balkan Göçmenleri ile gerçekleştirdiği büyük toplantıda: “SİZE ARNAVUT SÖZÜ, BESA BES SÖZÜ VERİYORUM. BESA BES demek, KELLE GİDER, SÖZ YERİNE GELİR demektir” dedi.

  Başına Arnavut Plis’i takan ülkemizin son başbakanı Binali Yıldırım konuşmasında, dünyada ünlü olan “Sözüm Söz” anlamına gelen “Arnavutların Besa Bes” sözüne vurgu yaptı.

  Toplantıya katılanların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel selamını ilettikten sonra, konuşmasının devamında Yıldırım:

  "Arnavutların bir sözü var. Besa Bes (Sözüm söz).

  Bu söz büyük bir yemindir.

  Çekten, senetten ve her şeyden daha önemlidir.

  Tüm dünya biliyor ki bir Arnavut “Besa Bes” dediğinde kelle gider ama söz yerine gelir.

  Ben de size ve bütün İstanbullu vatandaşlarımıza “Besa Bes” diyorum, Yıldırım sözü veriyorum.


  İstanbul’u huzur içinde, sürdürülebilir kalkınma ile ortak akılla ve gönül belediyeciliği anlayışıyla yöneteceğiz. Dil, inanç, etnik köken ayrımı gözetmeden, herkese eşit şekilde hizmet götüreceğiz. Objektif ve şeffaf olacağız. Harcamalarda da israftan kaçınacağız. Hizmet verirken mahalleleri, sokakları birbirinden ayrı tutmayacağız. Hepiniz biliyorsunuz ki benim bir prensibim vardır, hizmette  siyaset olmaz olamaz, çünkü, hizmet insan içindir. Nerede bir insan varsa hizmet onun ayağına mutlaka gidecek. Sizden, bizden, o partiden, bu partiden ayrımı çağ dışı bir ayrımdır. İstanbullunun hakkını, İstanbulluya vereceğiz. İstanbullulara belediye başkanı olmaya niyet ettim. Bu şehre, bu şehirde yaşayan tüm kardeşlerimize belediye başkanlığı yapmak üzere yola çıktık. Sizlerin desteği ile eğer bu sorumluluğu alırsak, İstanbul’a hizmet ederken yine hep birlikte çalışacağız” diye belirtti.

  İstanbul, 27.03.2017

  BesaTime için: Sokol BRAHAJ


  BİNALİ YILDIRIM SEÇİM MEYDANLARINDA ARNAVUT SÖZÜ VERDİ: “BESA BES”

  BesaTime.com

  ERDOĞAN VE TÜRKİYE: ARNAVUTLARI SEMALARDA DA GURURLANDIRDI

  ERDOĞAN VE TÜRKİYE: ARNAVUTLARI SEMALARDA DA GURURLANDIRDI Sokol Brahaj 15 Eylül 2018 Izmir...

  TÜRKİYE'NİN 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ: GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE ARNAVUTLAR İÇİN JEOPOLİTİK BİR AVANTAJDIR

  TÜRKİYE'NİN 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ: GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE ARNAVUTLAR İÇİN JEOPOLİTİK BİR AVANTAJDIR...

  ÖMÜR ÇELİKDÖNMEZ UÇK’DAN, ARNAVUTLAR’DAN VE TÜRKİYE’DEN HÂLÂ ÖZÜR DİLEMEDİ

  ÖMÜR ÇELİKDÖNMEZ UÇK’DAN, ARNAVUTLAR’DAN VE TÜRKİYE’DEN HÂLÂ ÖZÜR DİLEMEDİ ÖMÜR ÇELİKDÖNMEZ’İN 11 EKİM TARİHLİ SKANDAL YAZISINI REDETMİŞTİM, ARNAVUTLARA HAKARET ETTİĞİNDEN DOLAYI ÖZÜR DİLEMESİNİ İSTEDİM AMA HÂLÂ ÖZÜR GELMEDİ....

  İSTANBUL 1909 [1325] ARNAVUTÇA & OSMANLICA GAZETE "SHQIPTARI-ARNAVUT"

  1325/1909'da Derviş Hîmma Ve diğer Arnavut arkadaşlarınca İstanbul'da çıkarılan Arnavud/Shqipetari adlı Türkçe-Arnavutça Gazete. İSTANBUL 1909[1325] ARNAVUTÇA & OSMANLICA GAZETE "SHQIPTARI-ARNAVUT"...

  Skandal: Trump, Damadını Danışmanlığa Atadı

  ABD'nin müstakbel başkanı Donald Trump, damadı Jared Kushner'i üst düzey danışmanlık görevine atadı. Trump'ın kızı Ivanka'nın eşi olan Kushner, Ortadoğu ve ticaret politikaları alanında danışmanlık yapacak....

  Yorum ekle
  Lütfen düşüncelerinizi özgünce ifade etmeye çalışın

  Kodu girin:
  Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
  Kodu GüncelleSitemizi değerlendirin

image
image
image
image
BESATIME 2004-2017 ®

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları BESATIME 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
İletişim: info@besatime.com
HAKKIMIZDA
1-BESATIME: Özgür Basının, Farklı Düşüncenin ve Basının Etik ve İlkelerine Saygılı internet Portalı’DIR. 2-BESATIME: Strateji, Ekonomi, Sosyal, Siyasal, Diplomatik, Kültürel, Sanat, Sportif ve İnsanı İlgilendiren her Alanda; DOĞRU, GERÇEK VE TARAFSIZ Haberi, Bilgiyi, Analizi, Araştırmayı ve Raporu İLGİLENENLERE DOĞRUDAN İLETMEK AMACINDADIR. 3-BESATIME: BAĞIMSIZDIR, hiçbir Örgüt, Parti ya da Siyasi Hareket ile bağlantısı yoktur. Finansını Yalnız Kurucuları Tarafından Sağlar. 4-BESATIME: Enformasyon ve basın alanında Türkçe, Arnavutça ve İngilizce dillerinde faaliyet gösterir. “Besa Strategy Düşünce Kuruluşu”nun devamıdır. Genelinde Dünya, Avrupa Birliği ve Balkanlar kapsamında faaliyet göstermektedir. Özelinde ise bölgedeki Arnavutları ile Türkiye’yi ilgilendiren konularda yoğunluk gösterir. 5-BESATIME: Portal'da yayımlanan her yazı, düşüncelerimizle uyumlu olmayabilir, bu nedenden dolayı portal’da yayımlanan yazılar için sorumluluk sadece yazara aittir. 6-BESATIME: Aynı zamanda “TÜRKİYE ARNAVUT DİASPORA VE LOBİSİ”nin Resmi Yayın Portalıdır.

SHABAN ILIRI, Yapımcı: shabaniliri35@gmail.com, Türkçeleştirme ve uyarlama CAN ARNAVUT -